Araç Kiralama Koşulları

Araç Kiralama Şirketleri Hakkında

Türkiye genelinde bir çok Araç Kiralama firması vardır. Her firma kaliteli ve güvenilir değildir. Güvenilir olmadığı gibi, araç kiralama işlemlerinizi yaparken size farlı koşullar sunabilirler. Bazı firmaların en az 1 senelik araç kiralama gibi koşulları ve bir yaş sınırı bulunmaktadır. AutoZ Rent A Car araç kiralama'nın belirli bir araç kiralama koşulları vardır.


Araç Kiralama Koşulları Hakkında
Yaş Sınırı

Araç kiralayacak olan kişi en az 21 yaşında olmalıdır.

Normal Araç Kiralama Süresi

En az araç kiralama süresi tam olarak 24 saattir ve aracı aldığınız süreden itibaren saat başlar.

Uzun Süreli Araç Kiralama

Uzun süreli araç kiralama hizmetinde minimum gün sayısı en az 30 gündür. 30 gün üstünde araç kiralama fiyatlarından indirimler yapılabilir.

Fiyata Dahil Olan ve Olmayan Hususlar

Sınırsız kilometre fiyatlara dahildir. Yağlama, teknik bakım giderleri fiyatlara dahildir. Bunların haricinde Tek Yön Ücreti, Teslim Etme / Teslim Alma Ücreti, Bebek Koltuğu, Şoförlü Araç Kiralama, Hırsızlık Sigortası, Sos Süper Ferdi Kaza Sigortası ve Akaryakıt ayrı bir şekilde ücretlendirilir.

Tek Yönlü Araç Kiralamalar

Tek-Yön, aracı başka bir şehirde iade edilmesi gibi durumlarda söz konusudur. Bu tür durumlarda kiralama süresi önemli olmamakla beraber, belirli bir ücret uygulanır.


İlave Sürücüler

Kiralayacağınız aracı normal şartlarda sadece siz kullanabilirsiniz. Eğer farklı kişilerde kullanacaksa, bu tür durumlarda ilave sürücüye ait sürücü belgesi bilgilerinin, kira sözleşmesi üzerinde yer alması gerekmektedir. Olası bir kaza durumunda, kira sözleşmesinde geçmeyen bir kişinin araba kullanıldığı tespit edilirse, tüm sigortalar geçersiz sayılacaktır.

Teslim Etme ve Teslim Alma

İstanbul city car ofislerinin bulunduğu şehir ve bölgelerde, araçların müşteriye teslim edilmesi ve teslim alınması karşılığında her hangi bir ücret talep edilmez. Belediye sınırları dışarısına çıkılması halinde,İstanbul city car ofislerinin bulunmadığı bölgelerde, teslim etme ve teslim alma ücreti uygulanmaktadır.

Teslim Gecikmeleri

Kiraladığınız aracı, kira sözleşmesinde bulunan saat'ten gecikmeli bir süre sonra teslim ettiğinizde, ekstra bir gecikme ücreti uygulanır.

Ödeme

Araç kiralama ücretinin tamamı sözleşmenin başında Nakit, EFT, Master Card, Access veya bilinen diğer kredi kartlarından her hangi birisi ile tahsil edilir.

Trafik Cezaları

Arabadan kaynaklı değil de kullanıcıdan kaynaklı ve trafik yasalarını uyulmaması gibi durumlarda doğacak olan trafik cezalarında, ceza ücreti kullanıcıya aittir. Araçların her hangi bir şekilde resmi veya yerel makamlar tarafından tutulması halinde geçecek süre, sözleşme süresi içerisinde kabul edilir.


Önemli Notlar

Olası bir kaza ve aracın çalınması gibi durumlarda, aracın yerinde her hangi bir değişim yapılmadan, en yakında bulunan polis veya jandarma karakoluna başvurulup, kaza, hırsızlık ve alkol tespiti gibi raporlar alınmalıdır. Aksi halde, araç ile ilgili tüm sigortalar geçersiz sayılarak, 3.cü şahıslara verilen maddi ve manevi kayıplarda dahil olmak üzere kiracıdan tahsil edilir.
   Araçlarımız
Hyundai i20 Dizel
Hyundai i20 Dizel
Hyundai Accent Blue Dizel Otomatik
Hyundai Accent Blue Dizel Otomatik
Hyundai i20 Benzinli Otomatik
Hyundai i20 Benzinli Otomatik
Hyundai Elantra Benzinli Otomatik
Hyundai Elantra Benzinli Otomatik
| Ana Sayfa | Kurumsal | Hizmetlerimiz | Araçlarımız | Rezervasyon | Kiralama Koşulları | Fiyat Listesi | İletişim
© 2018 | AutoZ Rent A Car Araç Kiralama | Her Hakkı Saklıdır.
Proje Demircan Bilgi Teknolojileri ve Yazılım Hizmetleri